Наказателен удар в продължителното време издигна Детройт Ред Уингс над Ванкувър Кенъкс при победа с 4-3
Global News | 2024-02-10 | 00:07:19

Джейк Уолман отбеляза гол от дузпа 23 секунди след продълженията и Детройт Ред Уингс се събраха от пасив от два гола в третия период до победи Ванкувър Канукс 4-3 в събота.

Уолман получи наказателен удар, след като Куин Хюз го наряза при откъсване.

Лукас Реймънд, Даниел Спронг и Майкъл Расмусен вкараха головете от редовното време за Ред Уингс, които играха първия си мач от паузата на Мача на звездите.

Патрик Кейн, който пропусна последните седем мача поради контузия в долната част на тялото, записа асистенция в своя мач 1200 в кариерата.

Алекс Лион спря 28 изстрела.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Филип Хронек и Елиас Петерсон записаха по един гол и две асистенции за Кенъкс. Нилс Хогландер отбеляза другия гол от регулаторния регламент за Ванкувър, който прекъсна серия от 12 точки със загуба с 0:4 от Бостън в четвъртък.

Кейси ДеСмит направи 23 спасявания.

Защитникът на Кенъкс Никита Задоров получи наказание в мача и неправилно поведение през втория период за удар на Реймънд в главата.

Детройт грабна преднината 45 секунди след началото на мача с 14-ия гол на Реймънд за сезона.

Канукс изравниха при 15-ия гол на Хогландер този сезон в 1:09 на втория период. Той победи екранирания Лион с удар от точката.

Червените крила не успяха да се възползват от петминутната силова игра, генерирана от нарушението на Задоров. Хронек изпълни висока дузпа в края на тази мощна игра, давайки на Детройт още близо две минути с предимство на човека.

Хронек завърши с пробив, докато излизаше от наказателното поле и вкара в 11 :10 от втория период.

Петерсон вкара 28-ия си гол за сезона след рекултивация по-малко от три минути по-късно.

С Хогландер в наказателното поле, Спронг вкара за 2: 33 от третия, за да намали преднината на Кенъкс до 3-2.

Расмусен изравни в 7:51 от периода, като пренасочи удар на Уолман.